Ingyenes konferenciát tartanak a körforgásos gazdaságról az MTA-n

2022. 04. 09., 11:26
programajánló
1134
By

A konferenciát a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében, 2022. április 22-én 10 és 12 óra között rendezik meg. Az esemény egy tíz évvel ezelőtt indult rendezvénysorozat része, célja pedig a polimerekkel kapcsolatos ismeretterjesztés. A szövetség szakemberei tájékoztatják a döntően középiskolás diákokból álló hallgatóságot az iparág fejlődési irányairól, a társadalom szerepéről a fenntartható fejlődésben, és nem utolsó sorban a műanyag megbecsüléséről, amely az emberiség életminőségének javításában is kulcsszerepet játszik.

Az MMSZ elkötelezett a körforgásos gazdaság megvalósítása mellett

„Tavaly nyáron jelentős strukturális változások történtek a Magyar Műanyagipari Szövetségben, létrejött ugyanis egy munkacsoport, amely a közelmúltban mutatta be az MMSZ körforgásos gazdaság megvalósítására vonatkozó tervezetét. Véleményünk szerint a körforgásos gazdaság megvalósítása összetett folyamat, egyaránt kiemelt szerep jut benne a hulladékgazdálkodásnak, ezen belül a szelektív hulladékgyűjtésnek és a reciklálásnak, az egyszer használatos műanyagok (SUP) betiltásának, valamint a biológiailag lebomló műanyagok használatának” – mondja Hajdárné Molnár Katalin Elvira, az MMSZ elnöke, a PEMÜ Zrt. Elnök-vezérigazgatója.

[cikkbanner]

„Elengedhetetlennek tartom, hogy minél alaposabban határozzuk meg a műanyagok szerepét, hogy ezzel összhangban minél észszerűbben használjuk a sokat támadott, valójában igen hasznos anyagot, és mind a szakmai, mind a civil lakosság felé higgadt válaszokat fogalmazzunk meg. Ugyanis ez a záloga annak, hogy a körforgásos gazdaság ne csak hangzatos szlogen, hanem iparágakon átívelő gazdasági modell lehessen” – teszi hozzá az MMSZ elnöke.

A körforgásos gazdaság legnagyobb hazai szakértői adnak elő

A konferencia programja is ezekhez a célkitűzésekhez igazodik, így többek között előadást tart Haltenberger Péter (a MOL képviseletében), Dr. Lukács Pál, a Pannon Egyetem Körforgásos Gazdasági Fenntarthatósági Kompetencia Központ szakmai projektvezetője, Molnár Attila Dávid, a Tiszai PET Kupa alapítója, rendező, tudományos filmszerkesztő és Dr. Molnár Kolos, a BME Polimertechnika Tanszékének egyetemi docense.

A rendezvény ingyenes, a helyszín befogadóképessége korlátozott, ezért a szervezők élnek a „live-stream” lehetőségével, így azok, akik nem személyesen vesznek részt a programon, egy gyors regisztrációt követően online követhetik az előadásokat.

(Illusztráció: MMSZ)